Pažinkime neregimą pasaulį

“Pažinkime neregimą pasaulį”/ Edukacinė veikla

Pasitelkdama knygas kaip ugdymo priemone, mokyklose, bibliotekose, kultūros renginiuose vedame edukacinės programos regintiems vaikams ir jaunimui.

“Pažinkime neregimą pasaulį” veikla įtraukta į KULTŪROS PASAS paslaugas, kurias gali naudotis visi Lietuvos mokiniai.

Programa skirta suartinti skirtingus vaikus bei ugdyti gebėjimą suprasti ką jaučia kitas žmogus, o susitikimas su neregiu padeda pažinti kitaip pasaulį matančius žmones. Šia programa padedame vaikams pažinti akimis nematomą pasaulį ir neregių gyvenimą. Vaikai susipažįsta su unikaliomis knygomis, kurios skaitomos skirtingais pojūčiais: rega, lytėjimu, klausa ir net uosle. Pasitelkdami skirtingus pojūčius mokiniai atlieka interaktyvias užduotis, susipažįsta su Brailio raštu ir ir mėgina suvokti iškiliąsias iliustracijas taip, kaip tai daro neregiai. O pažintis su neregiu suteikia bendravimo patirties ir palieka nepamirštamą įspūdį. Ši edukacinė programa ugdo vaiko socialines vertybes ir gebėjimą priimti skirtingus – „kitokius“ žmones. Edukacinę programą išklausė daugiau nei 5000 Lietuvos vaikų. Tyrimas parodė, kad po šios iniciatyvos vaikams sužadinamas empatiškumo, atjautos jausmas ir noras padėti kitiems bei prisidėti prie gerų darbų. O inovatyvios skaitymo priemonės, t. y. knygos reginčiųjų ir Brailio raštu bei kūrybinės edukacinės programos, sprendžia atskirties mažinimo problemą, keičia vaikų požiūrį į negalią turinčius žmones, ugdo empatiją ir toleranciją, kuria išliekamąją socialinę vertę.

Nuoroda mokykloms “Kultūros pasas”: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/2137?fbclid=IwAR2q8-W1uZyQGJkyC-nTHijU5Sh7WHyHP7Rk1E0MS6zpz7Iueiiku3j78Gc.

Edukacinių programų pasiūlymas mokykloms

previous arrow
next arrow
Slider

Krepšelis

loader
lt_LTLithuanian
en_GBEnglish lt_LTLithuanian