Donate the book to the blind

„Padovanokime knygą neregiui“ – tai iniciatyva, kuria norime suteikti lygias galimybes reginčiam ir neregiui kartu skaityti knygas ir pažinti „kitaip“ kunigo Algirdo Toliato parašytą istoriją „Dievo vaikų planeta“.

Pirmoji knygos „Dievo vaikų planeta“ versija išleista tik regintiems vaikams. Neregiai nori jaustis tokie pat, kaip ir visi. Regėjimo negalią turintys vaikai nori skaityti kartu su savo artimaisiais, neregiai tėvai – skaityti su savo vaikais… Išleisdami knygą „kitaip“ ir padovanodami, suteiksime galimybę  neregiams pažinti „Dievo vaikų planetos“ istoriją ir patirti skaitymo džiaugsmą.

Naujos knygos, kurią vaikai galės pamatyti, paliesti, išgirsti, užuosti, leidybai reikalinga suma 10 000 eurų.  Už šią sumą sukursime ir pagaminsime skirtingais pojūčiais skaitomą knygą ir padovanosime 100 knygų turintiems regėjimo negalią. 

Kaip Jus galite prisidėti prie „Padovanok knygą neregiui“ iniciatyvos:

  • Skirdami paramą 100 eurų. Kai sukursime ir išleisime knygą, nuo Jūsų padovanosime neregiui. Už šį rėmimą Jums atsiųsime „Dievo vaikų planeta“ knygą už 14.99 eurų.
  • Pirkdami „Dievo vaikų planeta“ knygą  už 14.99 / parama 1 euras.
  • Aukodami.  Bet kokia suma nėra per maža.

Kuo skirsis nauja knyga nuo pirmosios „Dievo vaikų planetos“?  Tai nauja, supergaliomis papildyta knyga – čia vaikai galės pamatyti, paliesti, išgirsti, užuosti…

  • Spausdinta reginčiųjų ir Brailio raštu. Neregys vaikas turės galimybę kartu skaityti su mama, o neregiai tėvai ir seneliai – kartu su vaikais.
  • Regimos ir iškilios iliustracijos. Padės visiems vaikams pažinti akimis nematomus personažus.
  • Įgarsinta istorija su knygai specialiai sukurta muzika.
  • Kvepianti knyga.

Kunigo Algirdo Toliato  knyga „Dievo vaikų planeta“ atspausdinta reginčiųjų ir Brailio raštu bus skirta visiems vaikams – juk kiekvienas iš jų yra Dievo vaikas! Knygą planuojame išleisti 2020 m. gruodį. 100 knygų nuo Jūsų padovanosime turintiems regėjimo negalią, kitos knygos iškeliaus pas Jus. Perskaitę šią knygą galėsite padovanoti mokykloms ar bibliotekoms ir pradžiuginti kitus vaikus.

Knygos gimimo kelią Jūs galite sekti čia: www.taskoistorija.lt ir facebook Taskoistorija/DotStory ir Verslas ar menas.

 

Kodėl neregiams yra mažai knygų? Knygų Brailio raštu leidyba ir gamyba yra sudėtingas ir brangus procesas. Maža rinka neatperka investicijų, kitaip sakant –  leidėjams tai nenaudinga. Ar dėl šių priežasčių iš regos negalią turinčių tėvų atimsime skaitymo su vaikais džiaugsmą, o iš neregio vaiko – galimybę skaityti pasakas ir ‚matyti“ pirštais knygų veikėjus?!

Viena iš pasaulio problemų yra grožinių knygų neregiams vaikams trūkumas. 2018 m. regintiems vaikams ir jaunimui išleista 415 grožinių knygų 1 050 800 egz. tiražu,  o neregiams vaikams ir jaunimui – 9 knygos 72 egz. tiražu. Neregiams vaikams popierinės knygos yra spausdintos tik Brailio raštu, dažniausiai jos be iliustracijų, prieinamos tik aklųjų bibliotekose. 2018 m. „Taško istorija“ 520 egz. tiražu reginčiųjų ir Brailio raštu išleido dviejų pavadinimų knygas. Iš jų 150 egz. kaip labdara padovanotos turintiems regos negalią, o kitos knygos iškeliavo į mokyklas, bibliotekas ir į šeimas, auginančias vaikus. Šiose knygose – ne tik Brailio raštas, bet ir iškilūs paveikslėliai tiek neregiui, tiek reginčiajam.

Visi supranta, kad knygų skaitymas ir paveikslėliai turi didelę reikšmę vaiko vystymuisi – nesvarbu, ar vaikas mato, ar ne. Brailio raštas ir iškilių paveikslėlių tyrinėjimas yra pagrindinės priemonės, kurios per lytėjimą lavina neregio vaiko atmintį, o skaitymas šiuo raštu gerina raštingumą, turtina žodyną, skatina dvasiškai augti.

Lietuvoje paskutiniai statistiniai duomenys apie aklus ir silpnaregius vaikus buvo atlikti 1990 m. Tais metais nustatyta, kad tuo metu šalyje gyveno 934 akli ir silpnaregiai vaikai. Apibendrinę įvairių šaltinių pateiktus duomenis, galime skelbti, kad teoriškai šiuo metu Lietuvoje aklų vaikų galėtų būti apie 300, o silpnaregių (regėjimo likutis iki 0,4 %) – apie 1000.

Cart

loader
en_GBEnglish
lt_LTLithuanian en_GBEnglish