APIE MUS

Taško istorija, tai  VšĮ „Verslas ar Menas“ prekinis ženklas, kuriuo pažymėtos prekės parodo, kad dalis lėšų yra skirta regos negalia turinčių žmonių atskirties mažinimui. Įsigydami produktus prisidedate prie dovanojamų knygų neregiams ir socialinių projektų, mažinančių neįgaliųjų žmonių atskirtį.

„Socialinio verslo lyderis, 2017”, Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija.

“Verslas ar Menas” – socialinis verslas įkurtas 2012 03 27. Leidžiame knygas reginčiųjų ir Brailio raštu, pritaikytas žmonėms su regos negalia. Įgyvendiname socialinius projektus, kuriais prisidedame prie vaikų ugdymo, žmonių su negalia integracijos ir  atskirties mažinimo.

Savo veikla siekiame sukurti neregių bendruomenėje popierinių knygų skaitymo kultūrą bei suteikti galimybę neregiams ypač vaikams skaityti tokias pačias knygas kokias skaito regintieji.  Sprendžiame neregių raštingumo ir knygų neregiams prieinamumo problemas. Kūrybinėmis, edukacinėmis programomis ir kita socialine veikla padedame atsiskleisti neregių vaikų ir jaunimo gabumams ir skatiname jų aktyvesni dalyvavimą kultūroje.

TAŠKO ISTORIJA / Dot Story produktai apsaugoti prekių ženklo apsauga Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Bendradarbiaujant  su kultūros, turizmo sektoriumi, bendruomenėmis, valdžios, savivaldos institucijomis ir tarptautinėmis organizacijomis, partnerystės pagrindu įgyvendiname projektus, kurie prisideda prie negalią turinčių žmonių integracijos ir atskirties mažinimo.

Partnerystės pagrindu prisidedame prie pelno siekiančio verslo socialinės atsakomybės vystymosi, vidinės ir išorinės komunikacijos bei socialinės rinkodaros strategijų kūrimo ir įgyvendinimo.

Kuriame ir gaminame įvairius gaminius, kurie pritaikyti negalią turintiems žmonėms. Lauko informaciniai stendai su schemomis bei žemėlapiais, lauko ir vidaus informacinės lentelės,  katalogai,  vizitinės kortelės, atvirukai ir kt. Meno kūriniai, kultūros objektai, schemos, žemėlapiai, fotografijos,  dailės vaizduojamasis menas (tapyba, skulptūra,  grafika)  ir kita vaizdinė medžiaga  pateikiama iškiliuoju būdu, kad būtų suprantama  ir neregiams, o  tekstas – mums įprastu  ir Brailio raštu.  Vaizdinės medžiagos paruošimas, maketavimas ir pateikimas iškiliuoju (taktiliniu) būdu. Brailio rašto parengimas ir spauda ant įvairių medžiagų (aliuminio plokštės, metalo, stiklo pluošto ir t.t.). Produktai skirti visiems: ir regintiems,  ir neregiams.

Leidžiame knygas bei leidinius reginčiųjų ir Brailio raštu su regimomis bei reljefinėmis iliustracijomis ir prisidedame prie regos negalią turinčių žmonių kultūrinės ir informacinės atskirties mažinimo suartinant matančiųjų ir neregių pasaulius.

Įgyvendiname neformalaus vaikų ir jaunimo ugdymo programas. Vedame edukacinius užsiėmimus  “Pažinkime neregimą pasaulį”, kuriuose kviečiame dalyvauti ir specialiųjų ugdymo poreikių turinčius vaikus (programa įtraukta į “Kultūros pasas” paslaugą).

Bendraudama su neregiais vaikais, supratau, kad jie savo namuose neturi knygų, o skaito skolintas iš specializuotų bibliotekų, kurios atspausdintos tik Brailio raštu be paveikslėlių. Pagalvojau, kodėl šie vaikai turi skaityti tuos baltus lapus, be iliustracijų? Juk regintys vaikai gali pasirinkti iš begalės gražiausių knygų, o neregiai vaikai, kuriems ir taip yra sudėtingiau prisitaikyti reginčiųjų pasaulyje, turi didelę atskirtį. Turėdama patirtį leidyboje, kurią įgijau savo šeimos spaudos versle, nusprendžiau keisti šią situaciją. Įsteigusi socialinį verslą “Verslas ar menas” pradėjau leisti knygas, kurias galėtų skaityti ir regintys, ir neregiai. Leidybiniame procese man svarbu, kad grožinės knygos vaikams būtų įdomios  savo tūrinių ir turėtų išliekamąją  meninę vertę.  Džiugina, kad šias knygas gali skaityti neregys vaikas su savo artimaisiais, arba neregiai tėvai su savo reginčiais vaikais – tai leidžia šioms šeimoms patirti skaitymo džiaugsmą.

 

Mūsų leidžiamos knygos atspausdintos reginčiųjų ir Brailio raštu yra skaitomos skirtingais pojūčiais: rega, lytėjimu, klausa ir net uosle. Su šiomis knygomis vesdama  edukacinius užsiėmimus  regintiems vaikams pastebėjau, kad  pokalbiai ir interaktyvios knygos daro teigiamą poveikį  skaitytojams ir  keičia jų požiūrį į negalią turinčius žmones. Su šiomis knygomis skatiname suaugusiuosius bendrauti ir ugdyti vaikų sąmoningumą, vertybes, empatiją bei norą padėti, suprasti ir priimti kitus tokius kokie jie yra.

Linkiu kad mūsų knygos suartintu vaikus ir padėtų jiems pažinti skirtingus pasaulius!

Eglė Jokužytė

Eglė Jokužytė – viena iš socialinio verslo pradininkių Lietuvoje. Savo socialinę veiklą pradėjusi nuo savanorystės – įgyvendindama projektus su neregiais vaikais. Per kūrybines ir menines iniciatyvas turėjo didelį norą padėti atsiskleisti neregių ir silpnaregių vaikų meniniams gabumams bei parodyti visuomenei, kad šie vaikai taip pat yra gabūs, kūrybingi ir talentingi. Pažintis su neregiais vaikais pakeitė jos gyvenimą ir tai buvo atspirtis pradėti socialinį verslą. 2012 m. įsteigė socialinio verslo įmonę „Verslas ar Menas“, kurios veikloje yra  sprendžiama socialinė atskirties mažinimo problema ir daromas pokytis visuomenėje.

 

 • 2019 m. „Geriausias vaiko draugas”, NVO vaikams konfederacija.
 • 2017 m. „Socialinio verslo lyderė“, Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija.
 • 2017 m. „Verslo genas“ apdovanojimuose organizuojamo Lrytas.lt  įsteigtas specialus prizas „Angelas“ bei seimo pirmininko padėka už socialines iniciatyvas.
 • 2016 m. „Metų proveržis“, Nacionalinės lygybės ir įvairovės apdovanojimas už regos negalią turinčių ir matančių žmonių suartinimą jaučiant knygas. Apdovanojimus rengia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu.
 • 2014 m. pirmojo Lietuvoje socialinio verslo konkurso „Reach for change“ finalininkė – Pokyčių lyderė.

2017 m. “Socialinio verslo lyderis” – LR Ūkio ministerija

 

KNYGŲ ADOVANOJIMAI:

„Sparnuotosios raidės“, Leonardo da Vinci pasakos reginčiųjų ir Brailio raštu

2019 m. IBBY . Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija knygą įtraukė į pasaulinę knygų kolekciją “Atrinktos išskirtinės knygos jauniems žmonėms su negalia”. 

2016 m. “Knygos meno” konkurse knyga išrinkta „Gražiausia knyga, 2015″,  Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija. Knygos meno ekspertų komisija knygas vertina pagal meninio apipavidalinimo ir leidybinio-poligrafinio atlikimo kriterijus. Pagrindinė 2015 metų premija skirta šios knygos dailininkui ir iliustruotojui Vilmui Narečioniui.

2016 m. knyga įtraukta į tarptautinį katalogą “The White Ravens, 2016”, kurį sudaro Tarptautinė jaunimo biblioteka (Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library) atsižvelgusį į knygų vaikams ir jaunimui išskirtinumą, inovatyvius meninius ir literatūrinius sprendimus. 2016 metų katalogą sudarė 200 knygų 42 kalbomis iš 60 šalių.

2016 m. knyga įtraukta į tarptautinį katalogą „Identity and Diversity Picture Book Collections“ (IDPBC), kurį sudaro 24 iliustruotos knygos, padedančios vaikams išsamiai ir aktyviai tyrinėti bei aptarti tapatybę, įtrauktį ir įvairovę. Knygos pristatomos mokytojams ir mokiniams Europoje.

2016 m.  „Metų spaudos gaminys“, Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimas

2016-02-25/ Prezidentė Dalia Grybauskaitė, apsilankiusi 17-ojoje Vilniaus knygų mugėje, pasidžiaugė gražiausia 2015 metų knyga Leonardo da Vinci pasakos „Sparnuotosios raidės“ reginčiųjų ir Brailio raštu“ ir apsilankiusi stende pagerbė leidyklos „Verslas ar Menas“ ir „S. Jokužio leidyklos –spaustuvės“ leidėjus.

Foto: https://www.vam.lt/salies-prezidentesdemesysgraziausiaimetu-knygai-sparnuotosiosraides74670-1-853.html

Lietuvių liaudies pasaka „Eglė žalčių karalienė“ reginčiųjų ir Brailio raštu

2015 m. knyga sulaukė dėmesio iš garsaus pasaulio operos solisto Andrea Bocelli.

2014 m. knyga buvo patobulinta taikant pažangias poligrafijos technologijas ir konkurse „Klaipėdos knyga“ pelnė garbės diplomą už socialinį jautrumą knygų leidyboje.

2012 m.   „Metų spaudos gaminys“,  Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimas.

IMG_0310
2016 met7 spaudos gaminys_o
ivertinimai-2016_Metuspaudosgaminys.jpeg
apdovanojimai
Ivertinimai_2012_ metu spaudos gaminys jpg 2a
apdovanojimai1
ivertinimai_2012_metu spaudos gaminys
ivertinimai_2015_distr
previous arrow
next arrow
IMG_0310
2016 met7 spaudos gaminys_o
ivertinimai-2016_Metuspaudosgaminys.jpeg
apdovanojimai
Ivertinimai_2012_ metu spaudos gaminys jpg 2a
apdovanojimai1
ivertinimai_2012_metu spaudos gaminys
ivertinimai_2015_distr
previous arrow
next arrow

Interaktyvios knygos skirtos visiems vaikams. Jos skaitomos skirtingais pojučiais: rega, lytėjimu, klausa, uosle. Mūsų knygas gali skaityti regintys ir neregiai, jos atspausdintos reginčiųjų ir Brailio raštu, su įgarsintu tekstu, iliustracijos – regimos ir reljefinės, suvokiamos lytėjimo būdu. Kai kurios pasakos turi net savo kvapus.

 • BIBLIOTEKOMS – unikalios knygos reginčiųjų ir Brailio raštu regos negalią turintiems atveria galimybę viešosiose bibliotekose skaityti knygas Brailio raštu. Šios knygos leidžia regintiems vaikams susipažinti su neregimu pasauliu. Skirtingais pojūčiais skaitomos knygos suartina skirtingus skaitytojus bei leidžia regintiems ir neregiams skaityti tokias pačias knygas. 
 • MOKYKLOMS – naudojant knygas ir kitas priemones vedame edukacinius užsiėmimus  vaikams bei jaunimui. Susitikimuose ugdoma tolerancija, empatija, mokoma įsijausti į nereginčio vaidmenį ir priimti skirtingus žmones, o pažintis su neregiu padeda pažinti šių žmonių gyvenimą ir mažina atskirtį tarp negalia turinčių žmonių.
 •  ŠEIMOMS – knygos yra žaidimo, bendravimo ir ugdymo priemonė, kuri padeda šeimoms įsitraukti į įdomų bei interaktyvų skaitymo procesą.  Knygos reginčiųjų ir Brailio raštu su taktilinėmis iliustracijomis skatina suaugusius kalbėti su vaikais apie vertybes bei leidžia pažinti akimis nematomo pasaulio grožį.
 • VAIKAMS SU SPECIALIAIS  POREIKIAIS – knyga yra lavinamoji  priemonė logopedams, ugdymo specialistams, šeimoms. Knygų pagalba yra lavinama vaikų smulkioji motorika, tobulinami kalbos, mąstymo, improvizavimo ir kūrybiškumo įgūdžiai.
 • REGOS NEGALIA TURINTIEMS  ŽMONĖMS – atveria galimybę skaityti grožinę knygą Brailio raštu. Šias knygas gali skaityti neregys kartu su reginčiuoju: tėvai su vaikais,  seneliai su anūkais ar vaikai su artimaisiais… Knygos suartina reginčiųjų ir neregių pasaulius. 
 • LEIDĖJAMS – kviečiame  leidėjus  bendradarbiauti ir prisijungti prie mūsų misijos – neregiams suteikti galimybę skaityti tokias pačias knygas, kaip  regintieji. Tarptautiniams leidėjams siūlome išsirinkti iš mūsų išleistų knygų ir pristatyti jas savo šalyje.

Krepšelis

loader
lt_LTLithuanian