APIE MUS

Taško istorija, tai  VšĮ „Verslas ar Menas“ prekinis ženklas, kuriuo pažymėtos prekės parodo, kad dalis lėšų yra skirta regos negalia turinčių žmonių atskirties mažinimui. Įsigydami produktus prisidedate prie dovanojamų knygų neregiams ir socialinių projektų, mažinančių neįgaliųjų žmonių atskirtį.

“Verslas ar Menas” – socialinis verslas, leidžiame knygas reginčiųjų ir Brailio raštu, pritaikytas žmonėms su regos negalia. Įgyvendiname socialinius projektus, kuriais prisidedame prie vaikų ugdymo, žmonių su negalia integracijos ir  atskirties mažinimo.

Savo veikla siekiame sukurti neregių bendruomenėje popierinių knygų skaitymo kultūrą bei suteikti galimybę neregiams ypač vaikams skaityti tokias pačias knygas kokias skaito regintieji.  Kūrybinėmis, edukacinėmis programomis ir kita socialine veikla padedame atsiskleisti neregių vaikų ir jaunimo gabumams, prisidedame prie  nereginčiųjų raštingumo didinimu ir skatiname jų aktyvesni dalyvavimą kultūroje.

VšĮ „Verslas ar menas“ –  „Socialinio verslo lyderis, 2017”, Žemės ūkio ministerija. www.vam.lt

* TAŠKO ISTORIJA / Dot Story produktai apsaugoti prekių ženklo apsauga Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Bendradarbiaujant su įvairiomis Lietuvos ir tarptautinėmis organizacijomis vykdome projektus, mažinančius neregių ir silpnaregių socialinę, kultūrinę atskirtį bei keičiame visuomenės požiūrį į negalią turinčius žmones.​

Leidžiame knygas bei leidinius reginčiųjų ir Brailio raštu su profesionaliomis reljefinėmis iliustracijomis bei  prisidedame prie regos negalią turinčių žmonių kultūrinės ir informacinės atskirties mažinimo suartinant matančiųjų ir neregių pasaulius.

Leonardo da Vinci pasakos „Sparnuotosios raidės“ reginčiųjų ir Brailio raštu

2016 metais Lietuvos spaudos pramonėje „Metų spaudos gaminio“ apdovanojimas;

2016-02-25/ Prezidentė Dalia Grybauskaitė, apsilankiusi 17-ojoje Vilniaus knygų mugėje, pasidžiaugė gražiausia 2015 metų knyga Leonardo da Vinci pasakos „Sparnuotosios raidės“ reginčiųjų ir Brailio raštu“ ir apsilankiusi stende pagerbė leidyklos „Verslas ar Menas“ ir „S. Jokužio leidyklos –spaustuvės“ leidėjus.

Foto: https://www.vam.lt/salies-prezidentesdemesysgraziausiaimetu-knygai-sparnuotosiosraides74670-1-853.html

2016 metais knyga įtraukta į tarptautinį katalogą “The White Ravens, 2016”, kurį sudaro Tarptautinė jaunimo biblioteka (Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library) atsižvelgusį į knygų vaikams ir jaunimui išskirtinumą, inovatyvius meninius ir literatūrinius sprendimus. 2016 metų katalogą sudarė 200 knygų 42 kalbomis iš 60 šalių.

2016 metais knyga įtraukta į tarptautinį katalogą „Identity and Diversity Picture Book Collections“ (IDPBC), kurį sudaro 24 iliustruotos knygos, padedančios vaikams išsamiai ir aktyviai tyrinėti bei aptarti tapatybę, įtrauktį ir įvairovę. Knygos pristatomos mokytojams ir mokiniams Europoje ir visame pasaulyje.

2015 metais išrinkta „Gražiausia knyga“ – Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos, Lietuvos dailininkų sąjungos ir Vilniaus dailės akademijos organizuojamas „Knygos meno“ konkursas. Knygos meno ekspertų komisija knygas vertina pagal meninio apipavidalinimo ir leidybinio-poligrafinio atlikimo kriterijus. Pagrindinė 2015 metų premija skirta šios knygos dailininkui ir iliustruotojui Vilmui Narečioniui.

Lietuvių liaudies pasaka „Eglė žalčių karalienė“ reginčiųjų ir Brailio raštu

2015 metais knyga sulaukė dėmesio iš garsaus pasaulio operos solisto Andrea Bocelli.

2014 metais knyga buvo patobulinta taikant pažangias poligrafijos technologijas ir konkurse „Klaipėdos knyga“ pelnė garbės diplomą už socialinį jautrumą knygų leidyboje.

2012 metais  Lietuvos spaudos pramonėje „Metų spaudos gaminio“ apdovanojimas.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
  • TARPTAUTINĖS KNYGŲ LEIDYKLOS – dalyvaudami tarptautinėse knygų mugėse, bei bendradarbiaudami su pasaulio šalių leidėjais siekiame pratęsti mūsų misiją – neregiams suteikti galimybę skaityti tokias pačias knygas, kaip  regintieji.
  • VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS – pateikiamas vaikams ineraktyvus skaitymo būdas bei  pritraukia negalia turinčius skaitytojus
  • MOKYKLŲ BIBLIOTEKOS – edukacinėmis programomis  pagal metodine medžiaga  bendrauja su mokiniais  apie negalia turinčius žmones, pažindina su Brailio raštu;
  • SOCIALIAI ATSAKINGOS ŠEIMOS – bendravimo priemonė skatinanti kalbėti su vaikais apie dorovines  vertybes;
  • NEĮGALIŲJŲ BENDRUOMENĖS  – vaikų lavinamoji priemonė
  • VAIKAMS SU SPECIALIAIS UGDYMO POREIKIAIS – logopedai, ugdymo specialistai, šeimos- lavinamoji priemonė
  • REGOS NEGALIA TURINTYS  ŽMONĖS – reginčiųjų ir neregių suartinimas per knygas bei kultūrinės atskirties mažinimas

S.Jokužio leidykla – spaustuvė, www.spaustuve.lt

Krepšelis

loader
lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian