NEREGIAMS SILPNAREGIAMS
Visiems žinoma, kad skaitymas gerina atmintį bei vaizduotę. Aktyviai skaitant, lengviau išmokstama rašyti. Skaitymas Brailio raštu lavina neregių lytėjimo pojūčius, motoriką, o liečiamos iliustracijos padeda lengviau įsivaizduoti mus supančią aplinką bei pažinti meno kūrinius. „Padovanok knygą neregiui “ iniciatyvoje žmonės prisideda prie dovanojamų knygų tiems, kas nori skaityti Brailio raštu. Norėdami gauti mūsų knygą Brailio raštu ir patirti skaitymo džiaugsmą, užsiregistruokite ir parašykite kurios knygos iš mūsų ekspozicijos Jus norėtume.
Užsiregistruokite arba susisiekite: Tel.: +370 69811449, el. paštas: egle@vam.lt
Tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje vis labiau išryškėja opi problema – regos negalią turintiems žmonėms, ypač vaikams, trūksta popierinių knygų Brailio raštu su liečiamomis iliustracijomis. Regintiems yra begalia kygų, o neregiams yra labai mažas pasirinkimas. Brailio raštu knygų tiražai yra labai maži, vaikiškos grožinės knygos dažniausiai būna be iliustracijų ir jų yra tik specializuotose bibliotekose. Popierinių knygų trūkumas įtakoja neregių vaikų skaitymui, jie nebenori mokytis Brailio rašto ir šis raštas nyksta. Ar Jus žinote? – kad skaitymas Brailio raštu turi didelę įtaką tolimesniems neregių vaikų gyvenimams. Regintys ir neregiai vaikai, tam tikrame amžiuje turi lavinti skirtingus pojūčius. Per lytėjimą aktyvinama ta smegenų pusrutulio dalis, kuri atsakinga už vaikų intelekto vystymąsi. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad pati geriausia priemonė padedanti neregiams lavinti lytėjimo pojūtį yra Brailio raštas. Išvada: taktiliniai leidinai turi didelę reikšmę nereginčių ir silpnaregių vaikų vystymuisi, raidai bei tolimesniems pasiekimams, gerindami kalbos struktūros, loginių ryšių ir vizualinės informacijos suvokimą, didindami raštingumą bei turėdami teigiamos įtakos neregių ir matančiųjų komunikacijai.
„Verslas ar menas“ – socialinis verslas sprendžia neregių raštingumo ir knygų neregiams prieinamumo problemas, o socialinė veikla yra orientuota į pamatuojamą poveikį. Leidybinių inovacijų pagalba, pasitelkdami inovatyviais meniniais ir poligrafiniais sprendimais, padedama vaikams su regos negalia skaityti tokias pačias knygas kaip regintieji bei jaustis lygiaverčiais skaitytojais. Kultūrinėmis ir ugdymo veiklomis mažiname šios bendruomenės kultūrinę atskirtį ir padedame atsiskleisti regos negalią turinčių vaikų meniniams gabumams bei kūrybiniam potencialui.