For the Blind and visually impaired

Visiems žinoma, kad skaitymas gerina atmintį bei vaizduotę. Aktyviai  skaitant, lengviau išmokstama rašyti. Skaitymas Brailio raštu lavina neregių lytėjimo pojūčius, motoriką, o liečiamos iliustracijos padeda lengviau įsivaizduoti mus supančią aplinką bei pažinti meno kūrinius. „Padovanok knygą neregiui “  iniciatyvoje  žmonės prisideda prie dovanojamų knygų tiems, kas nori skaityti Brailio raštu. Norėdami gauti mūsų knygą Brailio raštu ir patirti skaitymo džiaugsmą, užsiregistruokite ir parašykite kurios knygos iš mūsų ekspozicijos Jus norėtume.

Užsiregistruokite arba susisiekite: Tel.: +370 69811449, el. paštas: egle@vam.lt

  Tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje vis labiau išryškėja opi problema – regos negalią turintiems žmonėms, ypač vaikams, trūksta popierinių knygų Brailio raštu su liečiamomis iliustracijomis. Regintiems yra begalia kygų, o neregiams  yra labai mažas pasirinkimas. Brailio raštu knygų tiražai yra labai maži, vaikiškos grožinės knygos dažniausiai būna be iliustracijų ir jų yra tik specializuotose bibliotekose.  Popierinių knygų trūkumas įtakoja neregių vaikų skaitymui, jie nebenori mokytis Brailio rašto ir šis raštas nyksta. Ar Jus žinote? – kad skaitymas Brailio raštu turi didelę įtaką tolimesniems neregių vaikų gyvenimams. Regintys ir neregiai vaikai, tam tikrame amžiuje turi lavinti skirtingus pojūčius. Per lytėjimą aktyvinama ta smegenų pusrutulio dalis, kuri atsakinga už vaikų intelekto vystymąsi. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad pati geriausia priemonė padedanti neregiams lavinti lytėjimo pojūtį yra Brailio raštas. Išvada: tactile publications play an important role in the development, advancement and further achievement of blind and partially sighted children by improving their understanding of language structure, logical communication and visual information, increasing literacy and having a positive impact on communication between the blind and the sighted.

  'Business or Art'  socialinis verslas sprendžia neregių raštingumo ir knygų neregiams prieinamumo problemas, o socialinė veikla yra orientuota į pamatuojamą poveikį. Leidybinių  inovacijų pagalba,  pasitelkdami inovatyviais meniniais ir poligrafiniais sprendimais, padedama vaikams su regos negalia skaityti tokias pačias knygas kaip regintieji bei jaustis lygiaverčiais skaitytojais. Kultūrinėmis ir ugdymo veiklomis mažiname šios bendruomenės kultūrinę atskirtį ir padedame atsiskleisti regos negalią turinčių vaikų meniniams gabumams bei kūrybiniam potencialui.

  silpnaregi2
  silpnareg1
  silpnareg
  previous arrow
  next arrow
  silpnaregi2
  silpnareg1
  silpnareg
  previous arrow
  next arrow

  Basket

  loader
  en_GBEnglish