BOOKS BRING CHILDREN CLOSER TOGETHER

Taško istorija/Dot Story – knygos suartina reginčiuosius ir neregius.

Šiuo prekiniu ženklu pažymėtos prekės parodo, kad dalis lėšų yra skirta regos negalia turinčių žmonių atskirties mažinimui. Įsigydami produktus prisidedate prie dovanojamų knygų neregiams bei socialinių projektų mažinančių neįgaliųjų žmonių atskirtį.

Leidėjo žodis

Bendraudama su neregiais vaikais, supratau, kad jie savo namuose neturi knygų, o skaito skolintas iš specializuotų bibliotekų, kurios atspausdintos tik Brailio raštu be paveikslėlių.Pagalvojau: kodėl šie vaikai turi skaityti tuos baltus lapus, be iliustracijų? Juk regintys vaikai gali pasirinkti iš begalės gražiausių knygų, o neregiai vaikai, kuriems ir taip yra sudėtingiau prisitaikyti reginčiųjų pasaulyje, turi didelę atskirtį. Turėdama patirtį leidyboje, kurią igyjau savo šeimos spaudos versle, nusprendžiau keisti šią situaciją. Įsteigusi socialinį verslą „Verslas ar menas“ pradėjau leisti knygas, kurias galėtų skaityti regintys ir neregiai. Leidybiniame procese siekiama, kad mūsų knygos būtų įdomios ne tik savo tūrinių, bet kokybiškai išleistos, spalvotos su nuostabiomis iliustracijomis, kurios būtų perteiktos iškiliuoju būdu ir suprantamos visiems – regintiems ir neregiams. Džiugina, kad šias knygas gali skaityti neregys vaikas su savo artimaisiais, arba neregiai tėvai su savo reginčiais vaikais – tai leidžia šioms šimoms patirti skaitymo džiaugsmą.

I see how these publications have a positive impact on sighted children — by exploring illustrations by tactile, they recognize images as they do blindly, get familiar with Braille and the lives of the blind. It is an educational tool that develops the small motor, imagination, creativity of small readers and promotes the social values of society. It is good to see how these books bring sight and blindness closer together and contribute to reducing the exclusion of people with special needs.

I wish our books would bring children closer and help them get to know different worlds!

Egle Jokuzyte

Eglė Jokužytė – viena iš socialinio verslo pradininkių Lietuvoje. Savo socialinę veiklą pradėjusi nuo savanorystės – įgyvendindama projektus su neregiais vaikais. Per kūrybines ir menines iniciatyvas turėjo didelį norą padėti atsiskleisti neregių ir silpnaregių vaikų meniniams gabumams bei parodyti visuomenei, kad šie vaikai taip pat yra gabūs, kūrybingi ir talentingi. Pažintis su neregiais vaikais pakeitė jos gyvenimą ir tai buvo atspirtis pradėti socialinį verslą. 2012 m. įsteigė socialinio verslo įmonę „Verslas ar Menas“, kurios veikloje yra  sprendžiama socialinė atskirties mažinimo problema ir daromas pokytis visuomenėje.

  • 2019 m. „Geriausias vaiko draugas“, NVO vaikams konfederacija.
  • 2017 “Social Business Leader” nomination of the Ministry of Economy of the Republic of Lithuania.
  • 2017 awards organized by Lrytas.lt “Business Gene”, special prize “Angel” and GRATITUDE of the Chairman of the Parliament of the Republic of Lithuania for social initiatives.
  • 2016 National Equality and Diversity Awards, the Breakthrough of the Year Award for bringing together blind and sighted people with books. The awards are organized by the Equal Opportunities Ombudsperson along with the National Forum for Equality and Diversity.
  • 2014 m. pirmojo Lietuvoje socialinio verslo konkurso „Reach for change“ finalininkė – Pokyčių lyderė.
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Cart

loader
en_GBEnglish
lt_LTLithuanian en_GBEnglish