KNYGOS SUARTINA VAIKUS

Taško istorija/Dot Story – knygos suartina reginčiuosius ir neregius.

Šiuo prekiniu ženklu pažymėtos prekės parodo, kad dalis lėšų yra skirta regos negalia turinčių žmonių atskirties mažinimui. Įsigydami produktus prisidedate prie dovanojamų knygų neregiams bei socialinių projektų mažinančių neįgaliųjų žmonių atskirtį.

Leidėjo žodis

Bendraudama su neregiais vaikais, supratau, kad jie savo namuose neturi knygų, o skaito skolintas iš specializuotų bibliotekų, kurios atspausdintos tik Brailio raštu be paveikslėlių.Pagalvojau: kodėl šie vaikai turi skaityti tuos baltus lapus, be iliustracijų? Juk regintys vaikai gali pasirinkti iš begalės gražiausių knygų, o neregiai vaikai, kuriems ir taip yra sudėtingiau prisitaikyti reginčiųjų pasaulyje, turi didelę atskirtį. Turėdama patirtį leidyboje, kurią igyjau savo šeimos spaudos versle, nusprendžiau keisti šią situaciją. Įsteigusi socialinį verslą “Verslas ar menas” pradėjau leisti knygas, kurias galėtų skaityti regintys ir neregiai. Leidybiniame procese siekiama, kad mūsų knygos būtų įdomios ne tik savo tūrinių, bet kokybiškai išleistos, spalvotos su nuostabiomis iliustracijomis, kurios būtų perteiktos iškiliuoju būdu ir suprantamos visiems – regintiems ir neregiams. Džiugina, kad šias knygas gali skaityti neregys vaikas su savo artimaisiais, arba neregiai tėvai su savo reginčiais vaikais – tai leidžia šioms šimoms patirti skaitymo džiaugsmą.

Mūsų leidžiamos knygos atspausdintos reginčiųjų ir Brailio raštu yra skaitomos skirtingais pojučiais: rega, lytėjimu, klausa ir net uosle. Su šiomis knygomis vesdama edukacines programas regintiems vaikams pastebėjau, kad pati knyga daro teigiamą poveikį mažiesiems skaitytojams ir net keičia jų požiūrį į skirtingus žmones. Su šiomis knygomis skatiname suaugusiuosius bendrauti ir ugdyti savo vaikų dorovines vertybes, empatiją bei norą padėti, suprasti ir priimti kitus tokius kokie jie yra.

Linkiu kad mūsų knygos suartintu vaikus ir padėtų jiems pažinti skirtingus pasaulius!

Eglė Jokužytė

Eglė Jokužytė – viena iš socialinio verslo pradininkių Lietuvoje. Savo socialinę veiklą pradėjusi nuo savanorystės – įgyvendindama projektus su neregiais vaikais. Per kūrybines ir menines iniciatyvas turėjo didelį norą padėti atsiskleisti neregių ir silpnaregių vaikų meniniams gabumams bei parodyti visuomenei, kad šie vaikai taip pat yra gabūs, kūrybingi ir talentingi. Pažintis su neregiais vaikais pakeitė jos gyvenimą ir tai buvo atspirtis pradėti socialinį verslą. 2012 m. įsteigė socialinio verslo įmonę „Verslas ar Menas“, kurios veikloje yra  sprendžiama socialinė atskirties mažinimo problema ir daromas pokytis visuomenėje.

  • 2019 m. „Geriausias vaiko draugas”, NVO vaikams konfederacija.
  • 2017 m. „Socialinio verslo lyderė“, Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija.
  • 2017 m. „Verslo genas“ apdovanojimuose organizuojamo Lrytas.lt  įsteigtas specialus prizas „Angelas“ bei seimo pirmininko padėka už socialines iniciatyvas.
  • 2016 m. „Metų proveržis“, Nacionalinės lygybės ir įvairovės apdovanojimas už regos negalią turinčių ir matančių žmonių suartinimą jaučiant knygas. Apdovanojimus rengia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu.
  • 2014 m. pirmojo Lietuvoje socialinio verslo konkurso „Reach for change“ finalininkė – Pokyčių lyderė.
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Krepšelis

loader
lt_LTLithuanian
en_GBEnglish lt_LTLithuanian